Аукціони відкриті

Відкриті аукціони – це велике досягнення українського уряду. Саме члени Кабінету Міністрів України розробили систему Прозорро.Продажі. Така система гарантує відкритість аукціонів і відсутності корупційних і сірих схем.

Раніше торги проводилися на закритих майданчиках що сприяло процвітання корупції і постійним відкатів, які вимагали високопоставлені чиновники, користуючись своїм становищем. Сьогодні ж завдяки тому, що кожен може спостерігати за ходом аукціону в системі Прозорро сірі схеми, корупція і відкату відійшли в минуле.

Якщо учасник на таких торгах порушує правила, то він отримає дискваліфікацію і як доповнення ще широкого розголосу свою нещасливу діяльність. Такі правила змушують колишніх нечесних на руку продавців лотів переходити на чесні торги і не практикувати звичні для себе корупційні схеми.

Взяти участь в таких торгах може кожен бажаючий громадянин України. До цієї мети необхідно вибрати майданчик, яка працює в системі Прозорро.Продажі і пройти на ній відповідну реєстрацію. До однієї з них можна віднести Українську універсальну біржу, яка вже завоювала довіру більшості учасників, які брали участь в аукціоні на даній біржі.

Процедура реєстрації на УУБ

Пройти реєстрацію на домені Українській універсальній біржі можна всім державним структурам і організаціям, які планують взяти безпосередню участь в тендерах. Вікно реєстрації розташоване відразу на головній сторінці ресурсу в верхньому кутку праворуч. Прочитати більше ви можете за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-derevyny-na-elektronnyh-torgah-prozorro-sale

Щоб мати персональну сторінку на сайті відвідувачеві слід вказати основні відомості про свою організацію, а точніше:

  • офіційний анонс; 
  • номер контактного телефону; 
  • e-mail- адреса; секретний код (пароль) для персональної сторінки.

Після цього необхідно вибрати регіон і категорію, щоб отримати повідомлення про нові тендери. У нижній частині форми можна знайти посилання на регламент платформи і контракт. Після вивчення матеріалів, необхідно поставити галочки на згоді з вимогами і умовами. Для закінчення необхідно клікнути «Продовжити реєстрацію».

На e-mail адресу який вказав відвідувач, платформою буде направлено лист з інформацією по реєстрації та посиланням для завершення реєстрації.

Організація тендера на закупку

Зареєстровані на УУБ державні установи або державні підприємства можуть організовувати прозорі тендери на закупівлю, застосовуючи функціональність персонального кабінету. З цією метою необхідно вказати вид і план закупівлі, назву об’єкта, ціну попередньої оцінки і мінімальний хід зниження ціни. Платформа пропонує детальне керівництво, а також консультування.

Після опублікування тендеру на закупівлю він знаходиться в базі Prozorro, і постачальники зможуть подавати свої заявки.

Пошук і прийняття участі в тендерах

В певному розділі біржі можна знайти інформацію про всі активні тендерах. До того ж список всіх закупівель опубліковано на платформі Прозорро. Для комфорту клієнтів система пошуку має фільтри. Щоб швидко знайти цікавить варіант, найкраще застосувати відразу два-три фільтра. Пошук по найменуванню необхідно виконувати також і з застосуванням синонімів.

З метою надання своєї пропозиції ціни на закупівлю, потрібно вказати суму ходу, і якщо потрібно прикріпити документи, які запитує замовник. Іноді заявку необхідно підписати власної цифровим підписом (ЕЦП).

Закінчення аукціону і виявлення переможця

В структурі Prozorro аукціон здійснюється на зниження ставок, і при цьому в учасників є можливість зменшувати власні пропозиції. Переможцем стає той учасник, який запропонував найбільш відповідними.

Закінчується тендер автоматом, відразу після укладення та розміщення угоди на закупівлю.

Кожне підприємство незалежно від його масштабів, форм власності та сфери діяльності в економіці, має право брати участь в тендерах Prozorro. Це дає можливість збільшити вигоди і позитивно вплинути на престиж підприємства. Однак при роботі з Prozorro важливо враховувати деякі тонкощі:

  1. База даних однакова на всіх сайтах і постійно оновлюється. Через це, якщо ви створюєте тендер або подаєте заявку на закупівлю на УУБ, то відомості про це публікуються і на інших ресурсах.
  2. Структура Prozorro влаштована таким чином щоб будь-який бажаючий міг спостерігати за закупівлями. Знайомитися з інформацією про замовника і відслідковувати торги можуть навіть відвідувачі не пройшли реєстрацію, але відомості про учасників недоступні до моменту завершення торгів.
  3. До роботи в системі необхідно ретельно ознайомитися з інструкцією. Можна ще зв’язатися з сервісом зворотного зв’язку майданчики УУБ, де співробітник дадуть відповідь на будь-які викликають сумніви питання. Це дасть можливість уникнути помилок.
  4. Завдяки структурі Прозорро вже було вироблено понад 2 мільйонів тендерів, що відносяться до самих різних сфер економіки – починаючи від замовлень невеликий транспортування до побудови масштабних державних проектів. Постачальників і покупців, Prozorro забезпечує грошовими і прибутковими договорами.