Особливості реалізації майна збанкрутілих банків

Якщо банк стає неплатоспроможним, тобто розпочинається процедура його банкрутства, то його майно буде продаватися через систему відкритих онлайн торгів. Для цього створена система Прозорро.Продажі. Банківське майно потрапить на аукціон лише після того, як буде отримане рішення НБУ щодо переведення банку до категорії неплатоспроможних. Це регламентовано діючим українським законодавством.

Перед початком реалізації банківського майна проводиться процедура інвентаризації усіх існуючих активів. Також обліку підлягають і банківські зобов’язання. Для того, щоб мати можливість виявити наслідки діяльності такого банку, можуть бути запрошені незалежні експерти.

Банківське майно може бути реалізоване поетапно, відповідно до вимог діючого законодавства. Найчастіше майно неплатоспроможного банку продається на відкритих торгах, але передбачена можливість його реалізації і на закритих аукціонах. Також воно може продаватися напряму юридичній чи фізичній особі. В такому разі торги будуть душе швидкими. Вибір способу реалізації банківського майна залежить від того, в якому разі вдасться отримати найбільшу вигоду. Однією з головних вимог діючого законодавства є те, що майно збанкрутілих банків повинно продаватися на довше півроку.

В зв’язку зі змінами, що не так давно сталися в українському законодавстві, реалізація майна збанкрутілих банків відтепер здійснюється через відкриті електронні торги. Прийняти участь у них можуть всі бажаючі. Такі торги проходять на спеціалізованих торгівельних майданчиках. Дізнатися більше цікавої інформації щодо продажу майна збанкрутілих банків можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-bankiv-na-majdanchyku-saleuubcomua/.

Яке банківське майно може біти продане

Реалізації підлягають:

  • усі види рухомого майна;
  • будівлі, офіси, склади, тощо;
  • права вимоги за кредитами.

Так як це майно вважається проблемним, то воно може продаватися по заниженій ціні. Для покупців це чудова можливість придбати омріяний будинок по ціні, що буде нижче ринкової. А для держави електронні відриті торги – це можливість швидко розпродати проблемне майно та отримати кошти.

Так як до участі в таких торгах допускаються усі бажаючі, то зазвичай попит на арештоване майно достатньо великий, завдяки чому вдається реалізувати його по справедливій ціні.