Як самостійно встановити операційну систему Windows 7 з диска собі на комп’ютер або ноутбук? Це досить довгий і не зовсім простий процес.

Для встановлення Windows 7 (або Windows 8 або Windows 10) потрібні: комп’ютер або ноутбук, диск з операційною системою (можна скористатися і флешкою), дана інструкція, ну і, мабуть, уважність!

Перед перевстановленням Windows 7 запам’ятайте два основних моменти, які потрібно виконати:

  • Перше – це заздалегідь визначитися, на який розділ жорсткого диска буде встановлена ​​ОС. У більшості випадків, як правило, це диск C: \. А також, не варто забувати, що Ваш робочий стіл повністю і цілком знаходиться на диску C: \, точніше, тут: C: \ Documents and Settings \ Ім’я користувача \ Робочий стіл. Заздалегідь подумайте про збереження архіважливих файлів для вас, скопіюйте їх з диска С, на інший диск або флешку. Що стосується програм, встановлених на диску C: \ то вони теж будуть видалені, але це не привід перетягувати всю папку з програмами на інші диски. Простіше знову встановити ці програми на чисту ОС.
  • Другий момент – це драйвера до вашого комп’ютера або ноутбука. Не потрібно забувати про них. До більшості ноутбуків драйвера йдуть в комплекті, але якщо їх немає, шукаємо на офіційному сайті виробника і викачуємо їх заздалегідь. Якщо пропустити цей важливий момент, то після встановлення Windows, ви можете залишитися без інтернету, адже не факт, що дистрибютив, який Ви підготували для перевстановлення віндовс буде спочатку містити драйвера вашої мережевої карти.

Встановлення Windows 7 з диска:

В дисковод вставляємо диск з операційною системою Windows і перезавантажуємо комп’ютер. Основне завдання – налаштувати завантаження комп’ютера з DVD-диска. Зробити це можна 2 способами:

  1. Змінити пріоритет завантаження в BIOS (з HDD на DVD-диск).
  2. Вибрати пристрій (DVD-диск) в спеціальному завантажувальному меню.

Спосіб перший, вибір пристрою в завантажувальному меню. Після встановлення Windows, необхідність повертати завантаження з HDD відпадає. Адже, на старих комп’ютерах ця функція відсутня. В такому випадку доведеться зайти в BIOS і змінити пріоритет завантаження.

Пуск – перезавантаження, чекаємо, коли екран згасне і при перших ознаках пробудження системи (поява логотипу), натискаємо і утримуємо клавішу Delete на клавіатурі. Чому саме клавіша Delete? Це можуть бути клавіші F1, F2, F3 + F2, F10, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Esc.

Універсальної кнопки для входу в BIOS або завантажувальний меню не існує, все залежить від виробника комп’ютера (материнської плати). Вірний спосіб – прочитати інструкцію від материнської плати або від комп’ютера. Залишається лише вибрати потрібний пристрій зі списку:

Якщо все зроблено коректно і правильно, і диск записаний, установка повинна початися відразу після вибору пристрою через завантажувальне меню. Так само, існує, другий варіант – зміна пріоритету завантаження безпосередньо в BIOS.

Після включення комп’ютера на екрані можна побачити повідомлення: «Press DEL to enter setup». Це означає, що необхідно натиснути клавішу Delete для входу в BIOS. Якщо все зробити правильно, з’явиться програмна оболонка, схожа на старий DOS.

Значно може відрізнятися інтерфейс, в залежності від виробників BIOS (AMI, Phoenix – Award), але принцип дій залишається той же. Для навігації та зміни параметрів використовуйте стрілки на клавіатурі, клавішу Enter і + \ -.

У верхньому меню виберіть Boot, запис «Boot Device Priority» і натискаємо Enter. Потрібно виставити пріоритет, для завантаження ноутбука або комп’ютера не з жорсткого диска, а з диска, що містить операційну систему. За допомогою стрілок на клавіатурі встановіть CD / DVD-привід в списку завантаження на перше місце. Це тимчасово, потім все повернемо на місце.

Якщо все зробити правильно, то побачимо наступне вікно: «Press any key to boot from CD or DVD». Потрібно натиснути будь-яку клавішу, наприклад, пробіл.

 

На цьому етапі встановлення це робиться тільки 1 раз. Бачимо наступне вікно «Windows is loading files».

Відбувається вилучення файлів. Де ми побачимо напис «Starting Windows» і саме вікно встановлення Windows 7. Встановлення Windows почалася !!! Вибираємо потрібну нам мову і натискаємо «Встановити». Далі вибираємо редакцію Windows 7:

 

Вибираємо ОС, яку слід встановити за допомогою ключів.

Ознайомимося і погодимося з умовами ліцензії. Тепер потрібно вибрати тип встановлення – вибираємо «Повне встановленя». Далі вибираємо розділ, на який буде встановлена ​​віндовс. Щоб не було проблем при виборі розділу, заздалегідь до установки Windows подивіться, скільки гігабайтів займає ваш диск С. Якщо на жорсткому диску один розділ і він більше 250 Гб, правильніше буде створити два локальних диска. Один розділ – спеціально для Windows (зазвичай відводять приблизно 50-100 Гб), а інший – під зберігання вашої особистої інформації.

Установник попереджає, що наші дані будуть видалені. Нам це і треба, нас цікавить чисте перевстановлення віндовс. Погоджуємося і чекаємо. Весь процес займає лічені секунди. Після форматування, вільного місця стало більше, тиснемо «Далі».

Процес встановлення запущений.

 

Це займає 15-25 хвилин. Коли встановиться система, вона запропонує ввести ім’я комп’ютера та ім’я користувача. А також, за бажанням, можна ввести пароль і підказку. Не забуваємо про налаштування безпеки. Вказуємо свій часовий пояс. Якщо ноутбук або комп’ютер підключений до мережі і Windows містить драйвер вашої мережевої карти, варто вказати тип мережі.

Якщо ви міняли пріоритет завантаження в BIOS, то потрібно повернутися і заново виставити завантаження з жорсткого диска (HDD).

Наші майстри проведуть встановлення віндовс у Вінниці, перевстановлення Windows швидко і якісно!