Щодня, почавши роботу за комп’ютером, ми навіть не замислюємося про те, що натиснувши всього одну кнопку, ми активуємо мільйони найдрібніших елементів, відкриваємо і закриваємо безліч прихованих програм і функцій, примушуючи до роботи складну логіку. Задуматися про операційну систему ми можемо лише тоді, коли функцій, якими ми щодня користуємося, нам уже не вистачає, коли чуємо про вихід нових версій операційних систем або ж про розробку кардинально нових систем. Тоді, бажаючи отримати  новизну і зручність, ми встановлюємо нову систему, відкриваючи для себе нові можливості інформаційного світу. А чи знаєте Ви, що собою являє операційна система, як працює і що вона взагалі робить? Які є види операційних систем, і чим вони відрізняються один від одного? А яка операційна система потрібна саме Вам?

Тож почнемо. Операційна система – це набір деяких програмних засобів, які реалізують обробку Вашої інформації для передачі її в машинну логіку для виконання поставлених завдань. Користувач, як правило, уявляє собі операційну систему лише як візуальну оболонку. І він має рацію … правда, лише наполовину.

Робота операційної системи. Вона завжди дуже зайнята, тому що у неї дуже багато різноманітної роботи: управління введенням і виведенням даних, роздачею завдань пристроїв, завантаженням програм в оперативну пам’ять і їх виконанням, а також управляє оперативною пам’яттю, роздаючи її запущеним Вами додатків. Так само вона керує доступом до всіх джерел даних, захищає ці дані і, звичайно ж, саму себе (від шкідливих програм, помилок користувача, зломщиків). Відповідає за багатозадачність вашого ПК теж операційна система, надає можливість роботи на комп’ютері не одного, а безлічі користувачів. Навіть коли Ви бачите чорний екран і білі букви – це теж завдяки роботи ОС.

Види операційних систем. Стандартно на це питання відповідають так: операційні системи бувають Windows (сюди ж і DOS, як правило, відносять), MacOS і його версії і Unix-подібні. Різниця їх набагато складніше і ширше насправді, однак, ми поговоримо про тих, які вже були названі.

Операційна система Windows

Обзор операционных систем

Історія Windows. Все почалося з DOS – з простого синього екрану і білих букв. Ця система, напевно, залишилася найшвидшою і надійної, адже в ній було мінімум візуальних ефектів і максимум зв’язку з апаратної складової. Але вона була мало функціональна, тому почали з’являтися різні версії. Установка Windows багато часу не займає. Як показав особистий досвід, що при бажанні повна комплектація ОС розташовується на комп’ютері за 15-20 хвилин. Користувач ж отримує досить точні вказівки під час установки про процеси і його діях, а єто важливо для тих, хто самостійно обслуговує свій комп’ютер і не має глибоких знань в цій області.

Продуктивність даної системи висока і користувача, який бажає робити все і відразу, це не може не радувати. Інтерфейс, як кажуть розробники, «дружній», робочий стіл налаштовується відмінно. Та й вся система значно розширила кількість налаштувань, що для досвідченого користувача – тільки плюс.

Серед основних переваг даної «операційки» слід відзначити:

 • стабільність;
 • багаторівнева безпеку;
 • наявність безлічі нових функцій;
 • розширенність основного меню і «Панелі інструментів».

Операційна система Linux

Обзор операционных систем

Історія Linux. Перші Unix були не надто адаптовані для звичайного користувача, але ж і звичайних користувачів тоді було не так вже й багато і всі вони відмінно орієнтувалися в частині адміністрування систем. Тому дорікати розробників за відсутність гідної візуалізації не варто, а ось похвалити їх за сміливість потрібно, адже вони продовжили розвивати цю галузь операційних систем, хоча їй не пророкували хороше майбутнє.

Установка Linux вимагає участі користувача лише для декількох натискань клавіш, вона практично повністю автоматизована. Даная процедура займає не більше 10 хвилин, особливих знань і умінь вона не зажадає.

Продуктивність – на висоті. Інтерфейс більш ніж «дружній». Користувача, який впевнений в «складності і незрозумілості» Linux, просто вразить кількість різних налаштувань.

Користувачеві від операційної системи потрібні: функціональність, продуктивність і укомплектованість, і з цієї точки зору Linux задовольнить вимоги будь-якого користувача.

Слід зазначити переваги даної системи:

 • значно поліпшений інтерфейс і настраиваемость;
 • стабільність;
 • набір мінімального програмного забезпечення, яке дозволяє встановити систему і миттєво приступить до роботи з нею;
 • безпеку;
 • виправлення несумісності ОС зі стандартом Wi-Fi;
 • прекрасна адаптація поруч з будь-якою іншою операційною системою, не стане з нею конфліктувати, тому Вам відмовлятися від звичної вже «осі» не варто.

Операційна система MacOS Lion

Обзор операционных систем

Історія MacOS. Спочатку MacOS дивувала всіх тим, що працювала вона виключно на комп’ютерах виробництва Apple .

Перша MacOS з’явилася ще в 1984 році, але вона була зовсім не схожа на ту красу, яку ми звикли бачити на «маках» вдосконалили її тільки ближче до 2000 року. У процесі свого розвитку MacOS пройшла довгий шлях від повної нестабільності до абсолютної надійності і багатозадачності.

Установка відбувається легко і невимушено в режимі діалогу користувача і його ПК. За часом займає 10-15 хвилин, що є хорошим показником. Навіть при установці ця операційна система веде себе вкрай впевнено, виконуючи всі в обіцяні терміни.

Продуктивність MacOS Lion залежить від того, яку апаратну начинку ви надасте в її розпорядження. Тут все тримається на багатозадачності!

Інтерфейс MacOS Lion завжди був і залишається красивим. Чого вартий тільки її робочий стіл!

MacOS Lion має безліч переваг, серед них:

 • простіше і красивіше управління візуальними компонентами, завдяки системі жестів Multi-Touch;
 • повноекранні вікна;
 • зручність і функціональність;
 • вартість цієї версії також дивує всіх.

Ми коротко ознайомили Вас з операційними системами, якщо ви «порівнюєте» їх, виходячи з бажання вибрати, наш Вам порада: складіть список того, що важливо саме для вас в операційній системі і розгляньте всі можливі варіанти.