Заставне майно банків: переваги та недоліки купівлі

Багато громадян з метою отримання грошей оформляють кредити в банку. Якщо боржник не платить, заставне майно фінансова установа виставляє на аукціон (інших варіантів продажу на сьогоднішній день немає). Придбати майно може будь-хто. Продаж здійснюється через державну систему Прозорро.Продажі. Вона працює через електронні майданчики, які отримали відповідну акредитацію. Детальніше тут: megasale.com.ua.

Що можна придбати

Реалізовується заставне майно через електронні торги. Зараз придбати його може будь-хто. Таким майном може виступати:

  • нерухомість (житлова і комерційна);
  • рухоме майно;
  • право вимоги за кредитними договорами.

Велика частина таких лотів є не просто рухомим або нерухомим майном, а й правом вимоги за проблемними кредитами, забезпеченням яких є майно. 

Наприклад в системі з’явився привабливий лот на продаж автомобіля, який продається, як застава за кредит. В цьому випадку переможець торгів купує не сам автомобіль, а право вимоги за кредитним договором. Процес оформлення такого майна відрізняється від звичної купівлі-продажу. Однак тут є незаперечний плюс – ціна автомобіля буде на порядок нижчою за ринкову. 

Переваги купівлі заставного майна

Найбільша перевага участі в аукціонах системи Прозорро.Продажі – це можливість придбати якісний об’єкт за дуже низьку вартість. Незважаючи на трудомістке оформлення всіх документів це безперечно того варто. Це стосується не тільки рухомого майна, а й будь-якого іншого, яке знаходиться під заставою у фінансової установи. 

Всі аукціони системи Прозорро можна побачити на будь-якому акредитованому майданчику. Якщо який-небудь лот зацікавив, то взяти участь в торгах може будь-хто. Все, що потрібно – зареєструватися на майданчику. Далі необхідно скласти заявку на об’єкт через особистий кабінет, оплатити гарантійний внесок (в разі програшу він повертається). 

Вибір аукціонів дуже великий, тому кожен зможе знайти, що йому підходить. Prozorro – це повністю прозора система торгів. У разі виграшу не спливе ніяких прихованих платежів або яких-небудь ще проблем. Вся інформація з усіма сумами є відразу в лоті. При подачі заявки на торги учасник відразу бачить стартову вартість об’єкта. В описі лота є інформація про крок ставки тощо. Виграє той, хто запропонував найвищу ціну. Виграш констатується системою в автоматичному режимі.